روشی برای مطالعه‌ی آیات دین و زندگی
  • توضیح عکس اول
  • توضیح عکس دوم
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری

آخرین مطالب ارسالی

کسب درآمد

روشی برای مطالعه‌ی آیات دین و زندگی

به شکل زیر توجه کنید:

برای مشاهده تصویر اینجا کلیک کنید

 

 

با این روش‌ می‌توانید:

  • مفهوم آیه
  • معنی آیه
  • کلیدواژه‌های مهم آیه
  • برداشت کلی از آیه

را به خاطر سپرده و باعث شود آرامش و انگیزه‌ی شما در مطالعه بالاتر رود.

وقتی مطلبلی را مطالعه کردید بهترین روش برای به‌یادسپاری این است که مانند یک معلم آیه را برای خود یا دیگران تشریح کنید. این روش باعث‌ می‌شود تا آیه را به خاطر بسپارید و وارد حافظه‌ی بلندمدت‌تان شود.

با استفاده از این روش می‌توانید چرخه‌های زیست، نمودارها و شکل‌های شیمی، فرمول‌های ریاضی، فیزیک و هر آن‌چه در ذهنتان جای نمی‌گیرند به خاطر بسپارید.

برچسب‌ها: دین و زندگی و روش‌هايي براي مطالعه‌ي آن, روش های مطالعه دروس, روش های مطالعه دروس کنکور, روش مطالعه دروس دوم دبیرستان, روش مطالعه دروس سوم دبیرستان, روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور, طریقه مطالعه دروس برای کنکور, طریقه مطالعه دروس عمومی برای کنکور, روش های مطالعه دین و زندگی برای کنکور, روش مطالعه دین و زندگی برای کنکور,
elmcity چهار شنبه 12 / 3 / 1393 ادامه مطلب

درس زیست شناسی را چگونه جمع بندی کنم؟

به دوران جمع بندی نزدیک می شویم و یکی از توصیه های ما  اینست که در کنار اجرای روش سه روز یکبار یک درس درس زیست شناسی را چگونه جمع بندی کنم؟عمومی و یک درس اختصاصی را نیز در این دوران به طور کامل بخوانید.

کنکوری های رشته ی علوم تجربی درس زیست شناسی را معمولاً انتخاب می کنند زیرا بالاترین ضریب و بیش ترین تعداد سؤال ها را در بین تمام درس های کنکور دارد.

 لذا واضح است که مطالعه ی صحیح و دقیق آن (مطالعه ای که عمیق و مفهومی باشد و فقط به حفظ کردن طوطی وار اکتفا نکند)، برای داوطلبین این رشته و به خصوص آن هایی که متقاضی رشته های پرطرفدار هستند، اهمیت ویژه ای دارد.

 بیان چند نکته ی کاربردی، می تواند به موفقیت شما در جمع بندی نکته های این درس کمک کند:

1-داوطلبین موفق و ممتاز، آن هایی هستند که چندین بار (هر چه بیش تر، بهتر) کتاب های درسی زیست شناسی پایه و سال چهارم را خوانده اند، پس مرور هرچه بیش تر را فراموش نکنید.

هشدار : در درس زیست شناسی هیچ کتاب کمک درسی را نباید جایگزین کتاب درسی کرد.

به ادامه مطلب رجوع کنید

برچسب‌ها: زیست شناسی و روش‌هايي براي مطالعه‌ي آن, روش های مطالعه دروس, روش های مطالعه دروس کنکور, روش مطالعه دروس دوم دبیرستان, روش مطالعه دروس سوم دبیرستان, روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور, طریقه مطالعه دروس برای کنکور, طریقه مطالعه دروس عمومی برای کنکور, روش های مطالعه زیست برای کنکور, روش مطالعه زیست شناسی برای کنکور,
ادامه مطلب

elmcity چهار شنبه 12 / 3 / 1393 ادامه مطلب

انگلیسی را چگونه بخوانیم؟

برای مطالعه‌ی هر درس زبان به صورت زیر عمل کنید:انگلیسی را چگونه بخوانیم؟

 

ابتدا گرامر آن درس را مطالعه کنید و سپس حدود 20 تست گرامر مربوط به آن را پاسخ دهید و اشکالات خود را بررسی و تحلیل کنید. سپس به سراغ Reading درس بروید. پاراگراف اول را یک بار بخوانید و سعی کنید معنی و مفهوم آن را دریابید. سعی کنید معنی کلماتی را که نمی‌دانید با توجه به نشانه‌ها و روش‌های مختلف از خود متن حدس بزنید. البته این کار درباره‌ی تمام کلمات ممکن نیست. معنی کلماتی را که نمی‌توانید از متن دریافت کنید با مراجعه به یک فرهنگ واژگان فراگیرید. در حین مطالعه‌ی هر پاراگراف، به ارتباط جملات، مرجع ضمایر و حتی گرامر آن درس یا درس‌های قبلی توجه فراوانی داشته باشید. بعد از مطالعه‌ی هر پاراگراف سعی کنید مفهوم و منظور اصلی آن پاراگراف را در یک یا دو جمله‌ی انگلیسی یا فارسی خلاصه کنید و در پایان آن بنویسید. این کار نشان می‌دهد که آیا آن پاراگراف را درست فهمیده‌اید یا خیر.

برچسب‌ها: زبان انگلیسی و روش‌هايي براي مطالعه‌ي آن, روش های مطالعه دروس, روش های مطالعه دروس کنکور, روش مطالعه دروس دوم دبیرستان, روش مطالعه دروس سوم دبیرستان, روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور, طریقه مطالعه دروس برای کنکور, طریقه مطالعه دروس عمومی برای کنکور, روش های مطالعه زبان خارجه برای کنکور, روش مطالعه زبان انگلیسی برای کنکور,
elmcity چهار شنبه 12 / 3 / 1393 ادامه مطلب

ادبیات و روش‌هايي براي مطالعه‌ي آن

ادبیات علاوه بر بیش‌ترین ضریبی که در بین درس‌های عمومی دارد چیزی که نسبت به درس‌های دیگر آن را ممتاز می‌کند این است ادبیات و روش‌هايي براي مطالعه‌ي آنکه این درس اولین درسی است که کنکور با آن آغاز می‌شود؛ یعنی اگر دانش‌آموز بتواند این درس را خوب جواب دهد انگیزه‌ای مضاعف در او ایجاد می‌شود.

تاریخ ادبیات:

تست‌های تاریخ ادبیات بیش تر به دو شکل طرح می‌شوند:

1) تست‌هایی که در آن اسم کتاب، نوع نثر یا نظم، ویژگی‌های حماسه و... را می‌خواهند.

2) تست‌هایی که در آن یک توضیح می‌دهند و بعد اسم نویسنده، شاعر یا یک کتاب به خصوص را می‌پرسند.

یک توصیه: حداقل در هفته یک ساعت و نیم مرور داشته باشید؛ به خصوص در خردادماه.

دو روش پرکاربرد برای مطالعه و حفظ آثار شاعران به شرح زیر است:

1) کدگذاری یا جمله‌سازی کنیم.

مثلاً آثار خواجه عبدالله انصاری به این صورت کدگذاری می‌شود: نمکزار (نصایح، مناجات‌نامه، کنزالسالکین، زادالعارفین، الهی‌‌نامه و رساله‌ی دل و جان)

2) تصویرسازی کنیم.

به ادامه مطلب بروید
                                                                                             

برچسب‌ها: ادبیات و روش‌هايي براي مطالعه‌ي آن, روش های مطالعه دروس, روش های مطالعه دروس کنکور, روش مطالعه دروس دوم دبیرستان, روش مطالعه دروس سوم دبیرستان, روش مطالعه دروس اختصاصی برای کنکور, طریقه مطالعه دروس برای کنکور, طریقه مطالعه دروس عمومی برای کنکور,
ادامه مطلب

elmcity چهار شنبه 12 / 3 / 1393 ادامه مطلب

صفحه قبل 1 صفحه بعد